Gdzie można umieścić podsłuchy?

Być może w naszym życiu zdarzyła się kiedyś sytuacja, w której mieliśmy podejrzenia, że ktoś nas podsłuchuje – oczywiście wtedy chcieliśmy za wszelką cenę dowiedzieć się, gdzie konkretnie umieszczone są ewentualnie jakieś akcesoria szpiegowskie. Jak się okazuje w dzisiejszych czasach mogą one być praktycznie w każdym miejscu, nawet w takim, gdzie nikt by się tego nie spodziewał i właśnie dlatego w wielu sytuacjach są one bardzo trudne do wykrycia.

Jakie są najlepsze i najbardziej dyskretne miejsca na akcesoria szpiegowskie?

Przede wszystkim bardzo często tego typu urządzenia umieszczane są w miejscach, gdzie jest ciągły dostęp do prądu. Ma to na celu ograniczyć ryzyko jego rozładowania, ponieważ wtedy nie byłoby ciągłości kontrolowania. Zatem możemy się spodziewać, że czasami podsłuch będzie umieszczony w okolicach listwy zasilającej. Jednak wcale nie wygląda to tak, że zobaczymy je od razu, bo zazwyczaj cechują się one niewielkimi rozmiarami. Co więcej wiele osób decyduje się na zakup długopisu z dyktafonem – wtedy dana osoba nawet nie wie o tym, że jest nagrywana. Mikrofon w zasadzie jest niewidoczny, a więc nie ma szans na to, aby ktokolwiek się dowiedział. Dokładnie tak samo może być z przenośnymi pamięciami pendrive – coraz częściej posiadają one wbudowane mikrofony, a co za tym idzie mamy możliwość nagrywania np. w biurze. Innym miejscem jest schowek w samochodzie – to właśnie tam najczęściej ludzie ukrywają małe podsłuchy, gdy chcą sprawdzić np. swojego partnera podczas wyjazdu służbowego.

Co sprawia, że tak trudno wykryć podsłuchy?

Najczęściej wykrycie podsłuchów czy też ich zauważenie jest praktycznie niemożliwe – wszystko to za sprawą ich wręcz mikroskopijnych rozmiarów. W zasadzie nie jesteśmy w stanie zauważyć małej dziurki tym bardziej, jeśli jest ona umieszczona w czarnym plastikowym urządzeniu, gdzie jeszcze trudniej jest nam coś dostrzec. Jak widać podsłuchy mogą być ukrywane w różnych miejscach – także w tych najmniej podejrzewanych i dlatego ich wykrycie zazwyczaj jest bardzo trudne.