Gdzie można ukryć kamerę szpiegowską?

Rozwój branży akcesoriów do szpiegowania przebiega dzisiaj niezwykle szybko. Kamery szpiegowskie są wśród nich jednym z najbardziej efektownych akcesoriów, które niekiedy mogą wprawić przeciętnego laika w osłupienie. Jeszcze dwie lub trzy dekady temu kamery były stosunkowo duże, a skondensowanie ich do niewielkich rozmiarów okazywało się bardzo trudne. Przez to profesjonalny sprzęt szpiegowski nie mógł być tak łatwo zakamuflowany. Dzisiaj jednak kamery mają bardzo niewielkie obiektywy, a pomimo tego zachowują najwyższa jakość obrazu, a także stosunkowo szeroki kąt nagrywania. To pozwala umieszczać je w przedmiocie o niemal dowolnie małych rozmiarach.

Kamery do szpiegowania w przedmiotach codziennego użytku

Powszechną praktyką jest montowanie kamer do szpiegowania w przedmiotach codziennego użytku. Zazwyczaj takie kamery podrzuca się w określone miejsce, z zadaniem przedmiotu, który stanowi atrapę, jest to, by nie zwracać na siebie uwagi. Taki przedmiot zazwyczaj ma przypominać coś, co normalnie powinno znajdować się w danym pomieszczeniu. Bardzo powszechne stały się kamery montowane w zegarach, lampach lub nawet w listwach zasilających do urządzeń elektronicznych. Takie urządzenia nie zwracają na siebie uwagi, gdyż są standardowym wyposażeniem większości pomieszczeń, a kamery są w nich zamontowane w taki sposób, że nawet biorąc je do ręki, nie sposób zorientować się, że jest w nich zamontowany obiektyw. Tego rodzaju kamery zazwyczaj mają też wbudowane bardzo czułe mikrofony.

Kamery szpiegowskie, a podgląd wizji

Dzięki możliwości wbudowania dodatkowych komponentów, kamery do szpiegowania zakamuflowane w przedmiotach codziennego użytku mogą transmitować sygnał w czasie rzeczywistym. Osoba inwigilująca może więc mieć wizję na smartfonie lub komputerze. Zazwyczaj wystarczy do tego karta SIM i połączenie z siecią GSM. Czasem jednak takie kamery można podłączyć przez Wi-Fi do internetu, co również okazuje się niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy dyskretnie obserwuje się pomieszczenia, którymi na co dzień się zarządza.