Dlaczego ludzie w Polsce nie piją dobrze herbaty?

Choć może się to wydawać dziwne, to Polska jest krajem, gdzie ludzie ogólnie bardzo się śpieszą. Bardzo nam zależy na tym, żeby jak najszybciej wykonać pracę i najlepiej, żeby nic nam w tym nie przeszkadzało. Dlatego właśnie też Polsce tak popularne są herbaty w woreczkach, które po prostu wrzuca się do wody. Jednak trzeba zaznaczyć, że taka herbata przez prawdziwych miłośników tego typu napojów nie jest czymś, co oni nazywali by herbatą. Dlatego chcąc spróbować herbaty, powinniśmy sprawdzić czym jest herbata genmaicha albo prawdziwa czysta zielona herbata.

 

Czy herbata genmaicha jest dobra na początku przygody herbacianej?

Na świecie istnieje wiele tysięcy rodzajów herbat i nie każdą będzie nam smakować. Jednak fakt tego, że dana herbata w danej chwili nam nie smakuje nie oznacza, że w przyszłości nie będzie nam smakować. Bardzo często zdarza się, że do pewnych smaków musimy dojrzeć, więc nie warto pić niektórych herbat na początku. Bardzo dobrze jest zacząć od herbaty ceylon, ponieważ jest ona dość delikatna i zacznie przyzwyczajać nasze podniebienie do bardziej nietypowych smaków. Herbata genmaicha niekoniecznie jest dobra na początek, jednak nie jest też zła. Na pewno warto tutaj zaznaczyć, że jest to herbata z ryżem, przez co jej smak może być znacząco inny od tych herbat, które pijemy na co dzień. Bardzo często zaczynając od bardzo intensywnych herbat możemy się do nich zrazić, przez co nie będziemy w stanie potem docenić ich bukietu smakowego. Starajmy się także kupować. herbaty jedynie w sklepach, które są znane z dobrych herbat, żeby nie paść ofiarą oszustka, który sprzedaje zwykłe herbaty pod różnymi nazwami.

O czym nie można zapomnieć zaczynając pić herbatę?

Herbata genmaicha jest już o wiele delikatniejszą herbatą niż zwykłe, przez co jej parzenie powinno odbywać się w 70-80℃. W celu utrzymania temperatury możemy wyposażyć się w termometr do herbaty, żeby dokładnie odmierzać temperaturę wody. Innym przydatnym przedmiotem mogą okazać się zaparzacze do herbaty, które dostępne są w każdej herbaciarni.