Czemu warto używać ręczników z naturalnej bawełny?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotne jest zwrócenie uwagi, z jakiego materiału wykonany jest ręcznik, którym na co dzień się wyciera ciało, ręce i twarz. Na rynku istnieje wielu producentów wykorzystujących powszechnie dostępne surowce tekstylne, które jednak nie zawsze są najwyższej jakości. Ręcznik bawełniany okazuje się najlepszym wyborem, jeśli chce się zadbać o bezpieczeństwo swojej skóry, a także komfort codziennego użytkowania. Warto uważać, gdyż na rynku jest wielu producentów, którzy do produkcji swoich wyrobów jedynie częściowo wykorzystują bawełnę, a resztę składu tkaniny stanowią sztuczne lub syntetyczne dodatki. Niestety jest to podyktowane kwestiami ekonomicznymi, gdyż dobrej jakości bawełna jest po prostu zdecydowanie droższa od syntetycznych zamienników.

Ręcznik bawełniany – zalety dla skóry

Ręczniki wykonane z naturalnej bawełny są o wiele bardziej polecane przez użytkowników, co wynika z codziennych obserwacji. Na uwagę zasługuje fakt, że pokrywa się to z opiniami dermatologów, którzy zauważają, że syntetyczne materiały mogą niekiedy łatwo podrażniać skórę, a także powodować alergie. Czasem reakcja alergiczna jest na tyle mocna, że pojawia się nie tylko lekkie swędzenia, ale także wysypka. Zmiana ręczników na wykonane z naturalnej bawełny często rozwiązuje ten problem.

 

Inne zalety naturalnych tkanin

Ręczniki są przedmiotem, który zazwyczaj codziennie jest regularnie moczony. Wymaga się więc od niego, by stosunkowo szybko sechł. Odpowiednio wyselekcjonowana bawełna jest idealna do tego, by wykorzystać ją w ten sposób. Pomimo tego, że sztuczne tkaniny schną nieco szybciej, to bawełna zachowując inne swoje zalety, nie wiele im ustępuje. Jednocześnie ma też inną zaletę w postaci tego, że jest o wiele bardziej chłonna, co pozwala na szybsze i bardziej efektywne wycieranie się. W przypadku ręczników ze sztucznych materiałów, często nie jest to tak proste, gdyż zamiast chłonąć wodę po prostu ją rozcierają po ciele. Jest to zjawisko dość nieprzyjemne, a takie okazują się zdecydowanie mniej funkcjonalne.